ślub plener 2 mały

Ślub cywilny w plenerze 

Ślub cywilny poza urzędem stanu cywilnego jeszcze dwa lata temu był bardziej powszechny w romantycznych filmowych kadrach niż w rzeczywistości. Dzięki zmiano w regulacjach prawnych dotyczących zawierania małżeństw, dziś z powodzeniem zorganizujemy ślub cywilny w dowolnym miejscu naszego kraju. Ślub i wesele na plaży, w górach, nad jeziorem i w parku w eleganckim, baśniowym stylu bez obaw o nagłą zmianę pogody to wszystko gwarantuje Wam urządzenie przyjęcia w jurcie. Jak w praktyce organizujemy ślub cywilny w plenerze? Zgłaszamy się do dowolnego urzędu stanu cywilnego w naszym kraju bez względu na miejsce w którym pragniecie zawrzeć ślub. Dokonujemy tam wszelkich formalności w tym uiszczenia specjalnej opłaty, która jest przypisana tej uroczystości kiedy odbywa się ona na zewnątrz. Na koniec nasz zespół dokłada wszelkich starań przygotowując Waszą ślubną jurtę, tak aby zgodnie z ustawą stanowiła odpowiednie miejsce do zawarcia ślubu cywilnego.

A jak wyglądało to wcześniej? Samo „wyprowadzenie” ślubu na zewnątrz było niemal niemożliwe, zarezerwowane na okoliczność szczególnych wypadków. Czyli na przykład zawarcie ślubu cywilnego w szpitalu (podczas choroby jednego z narzeczonych) czy w więzieniu. Obie te opcje w żadnym wypadku nie stanowiły dla nas wymarzonych okoliczności naszego ślubu. Rozpoczęliśmy więc wycieczki do urzędu i rozmowy z przemiłą Panią urzędnik, która jednak za każdym razem (a podejść było aż trzy) mówiła „ niestety nie da się”. Uratowali nas nasi goście a tak naprawdę szczęście w nieszczęściu i nieprzystosowanie urzędu na potrzeby osób niepełnosprawnych. Oni nie mogliby wejść po stromych schodach naszego urzędu a w miejscu gdzie wzięliśmy ślub ( w plenerze, w otoczeniu pięknego parku) przygotowaliśmy dla naszych szczególnych gości komfortowe miejsce. Dziś, nie musimy już szukać szczególnych okoliczności w zamian za to możemy poświęcić czas doskonałej organizacji plenerowego ślubu cywilnego. Dzięki za to ustawodawcy!

Jeśli i Wy myślicie o zawarciu ślubu cywilnego w naturze polecamy Wam przestrzeń naszej pięknej jurty i ślub w okręgu miłości.